STALO SE DUBEN 2018

4. 4. 2018 – Jaká může být maminka? (pohybově naučná hra)

Akce se konala na školním hřišti a soutěžilo vždy celé oddělení. Děti si vyzkoušely štafetový běh na několik způsobů, střídaly dokonce cval bokem nebo styl pozadu. Po jednom startovaly pro papírové lístečky, na kterých bylo napsáno na 69 přídavných jmen, lidských charakterových vlastností. Slunce svítilo a pohyb na zelené trávě děti ohromně bavil. Získané lístky děti nalepily na velké papírové srdce, které podle fantazie dozdobily. Srdíčka se podařila, proto nás napadlo, že je vystavíme jako společná přáníčka všem maminkám k jejich svátku.

11. 4. 2018 - Mapa zvířecích rekordmanů (vědomostní a výtvarná hra)

V prostorách školní zahrady, šaten prvního stupně i okolí školy plnily děti na deseti stanovištích různé úkoly a tipovaly správné odpovědi v kvízu o zvířecích maminkách. Za správné plnění pak získávaly obrázek jednoho zvířecího rekordmana. Spolupracovat muselo celé oddělení. Na závěr každé oddělení vytvořilo „Mapu zvířecích rekordmanů“, plnou pozoruhodných zvířecích maminek.

18. 4. 2018 - Zvířecí rekordmani – ZAHRADNÍCI (motivační film s hádankou)

Od zvířecích i lidských matek jsme se přesunuli do etapy zajímavých živočichů, kteří se starají o svoji „zahrádku“. V první desítce nás překvapila medúza, naopak žížala kypřící půdu byla všem dětem známá. Po motivačním filmu jsme zazpívali oblíbenou písničku „Máme rádi zvířata“ a následovala soutěž odvážlivců, kteří se nebáli před publikem zpívat sólo písně se zahradnickou tématikou.

25. 4. 2018 – Kozel zahradníkem (přírodovědná stezka)

Naším úkolem bylo vytvořit dvoučlenné týmy a vydat se po stezce plné otázek z živočišné i rostlinné říše. Něco nám napověděl úvodní film, a tak stačilo jen vybrat správnou odpověď pod písmenkem a, b, c nebo d a zapsat do herní karty. Měli jsme na to dvě hlavy dohromady. Potom jsme hledali 14 terčů s napsanými otázkami a někdy plnili doplňující úkoly. Pozorovali jsme vodoměrku na školním jezírku, tancovali, zpívali nebo házeli šiškou na cíl. Nakonec jsme společně s paní vychovatelkou vyhodnotili naše výkony, dozvěděli se něco nového a poměřili si síly s kamarády z oddělení. Odměnou nám bylo získání zlatých kamenů do pyramidy. Společně s námi putovalo sluníčko i silný vítr, který foukal, jak mohl, a tak se stalo, že nám některé otázky odletěly. Naštěstí je měly u sebe pod čísly napsané paní vychovatelky a tak jsme vše ve středu 25. 4. zdárně zvládli.

RED IZO: 102228418