STALO SE ŘÍJEN 2017

4. 10. 2017 - Zvířecí rekordmani – STAVITELÉ (motivační film s hádankou)

Právě první středu v měsíci říjnu jsme se poprvé sešli u promítání. Abychom náš roční projekt mohli slavnostně zahájit, pozvali jsme speciálního hosta, pana Martina Vobrubu z plzeňské ZOO. Děti byly nadšené, protože poutavou a zajímavou formou vyprávěl o nových změnách v ZOO a zejména o „zvířecích rekordmanech“ plzeňské ZOO. Po úvodu obdržela symbolickou medaili a síťku cestovatele Emila Holuba paní vychovatelka Pavla Celerová z oddělení Sněhulák a pak jsme společně sledovali motivační film o zvířecích stavitelích.

11. 10. 2017 - Zkus to, to dokážeš („zvířecí“ přesuny skupin mezi stanovišti)

Prvních deset zvláštních zvířátek je z oblasti stavitelů zvířecích domovů. Na každém z nich je něco zajímavého, inspirativního a poučného. A právě tato zvířátka nás inspirovala k pohybové a zábavné hře v Lobezském parku. Na každém z 10 stanovišť bylo jméno, obrázek a zajímavost o zvířátku, dále pak úkol s informací, jako se dostat k dalšímu stanovišti. Zažili jsme spoustu zábavy a legrace.

18. 10. 2017 - Postavíme si sami (štafetová hra s výtvarným výstupem)

Hra se odehrávala na hřišti školy. Opět jsme si trochu zasportovali, když jsme štafetovým během získávali stavební materiál pro naše „domečky“. Každého čekalo náhodné losování o počtech stavebních prvků, které byly k dispozici na trase. Z různorodých nasbíraných prvků mělo každé oddělení úkol postavit domeček formou koláže. Obrazy se natolik povedly, že vytvořily krásnou výstavu.

25. 10. 2017 - Zvířecí rekordmani – BĚŽCI (motivační film s hádankou)

Sešli jsme se plni očekávání v herně, kde jsme se rozloučili se staviteli a přivítali běžce. Nebylo to však tak jednoduché, protože běžci vběhli na pódium tak rychle, že se je nedařilo dostihnout. Nakonec pomohla cílová páska, za kterou se běžci zaslavili a převzali si putovní síťku na motýly a medaili. Poté už jsme mohli všichni v klidu sledovat 10 nejrychlejších zvířat v přírodě. Nakonec jsme měli ještě napsat, na jakém místě byl pštros. Pro pozorné diváky to byla hračka.

RED IZO: 102228418