Exkurzi na farmu jsme si užili

Na konci loňského školního roku byla skupina 16 žáků oceněna ve výtvarné soutěži „Maskot elektrárny Dlouhé stráně“. Za své kolektivní dílo získali 2. cenu s finanční odměnou na společný školní výlet. V červnu jsme dali hlavy dohromady a společně se dohodli, že v září vyrazíme na farmu „Na vlně“. Farma se nachází v Bošicích u Vimperka. Chovají zde zvířata na vlnu – ovce, kašmírské kozy a lamy.

Počasí nám přálo, po dlouhém sezení v autobuse jsme se rádi proběhli na louce mezi ovečkami a ostatními zvířátky a mohli jsme si je také nakrmit. Dozvěděli jsme se, jak se vlna zpracovává a potom jsme byli pozváni do netradiční tkalcovské dílny, kde jsme si zkusili vlnu česat a tkát z ní přízi na kolovrátku. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet, jak se pracuje na tkalcovském stavu. Potom jsme si společně sedli k velkému stolu a paní Jiřičková, která dílnu provozuje, nám ukázala, jak se dělají plstěné hračky. Každý se pustil s velkou chutí do práce a ani jsme nepostřehli, jak čas utekl. Všichni měli ze svého výrobku radost. Rychle jsme se ještě pomazlili s malými týdenními štěňátky a už jsme museli jet domů. Každý dostal ještě na památku dvě krásné plstěné podložky pod hrníček. Exkurzi jsme si opravdu užili, byla také vzpomínkou na to, jak jsme v loňském školním roce společně vytvářeli keramická dílka.

Další foto ve fotogalerii
Zpracovala Jana Tomanová