Hrajeme deskové hry

V pondělí 5. prosince čekalo na děti překvapení v podobě neobvyklého školního dne: „Dne deskových her“. V průběhu celého dopoledne se jednotlivé třídy střídaly na stanovištích, kde mohly děti změřit své síly se spolužáky v zábavné a svěží formě moderních stolních her, ať už karetních, vědomostních nebo deskových. Zápolení děti vtáhlo do hry tak intenzivně, že si ani neuvědomily, že se učí mnoha dovednostem.
V nabídce byly hry se slovy, symboly a příběhy, které rozvíjejí dětskou představivost, žáci vymýšleli příběhy podle daných indicií. Rozšiřovali své znalosti ve vědomostních hrách například o zvířatech nebo umění. Promýšleli ďábelsky rafinované strategie. Logické myšlení prověřily zapeklité otázky sestavené týmem z plzeňské Techmánie. A v neposlední řadě se děti musely naučit kooperovat s lidmi ve svém týmu, důstojně vyhrávat, ale i prohrávat.
Mozkové závity potrápili i žáci, kteří si nechali dobrovolně změřit IQ na testech od sdružení Menza České republiky.
Během herního maratonu navštívil všechny třídy Mikuláš s anděly a čerty. Této role se každý rok ochotně ujmou žáci 9. ročníků. Nadílku organizují sami žáci v rámci dlouhodobého projektu Žákovského parlamentu pod vedením Mgr. Jany Horešovské.
Na závěr dne se ke kvalitě akce vyjadřovali žáci anonymně hodnocením na lístečcích, které předali učitelům. Děti ocenily, že jim byla vysvětlena pravidla a nemusely ztrácet čas čtením přiložených návodů. I když se každému líbila jiná z představených her, celá škola se shodla na tom, že by se ze Dne deskových her měla stát na 28. základní škole tradice.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Zpracovala Mgr. Kateřina Hamplová

RED IZO: 102228418