Návštěva pobočky Google v Praze

V pátek 22.5..2015 se zúčastnilo 31 žáků 8. a 9. tříd vydalo vlakem do Prahy za účelem návštěvy pobočky Google ČR. Naše škola byla do projektu schools@google vybrána na základě vyplněného formuláře. V rámci tohoto projektu zve pobočka každý měsíc jednu vybranou základní školu.  My jsme se tedy stali  květnovými návštěvníky kanceláří Google. Žáci byli seznámeni s bezpečností na internetu, google aplikacemi a vývojem nových produktů.

Takto zhodnotil celou akci Tomáš Mráz z 9. A

Jednou větou: ,,Výlet byl velice zajímavý a inspirující."

Cesta vlakem do Prahy byla nuda. Škaredé počasí a to, že bylo ráno nejspíš způsobilo to, že jsme byli všichni takoví ,,chcíplí''.
Když jsme v Praze na Smíchově vystoupili, chvíli jsme bloudili, ale nakonec jsme společnost Google našli. Postupně vyjeli všichni do šestého patra, kde nás přivítali příjemní lidé.
Zpočátku jsme si povídali, co je to internet a Google. Poté jsme se dostali také k některým rizikům na internetu, o kterých jsme dělali ve skupinách malé prezentace. Také jsme si povídali o Google aplikacích.
Povídali jsme si také o tom, jak se ke spotřebitelům může dostat nový výrobek a jak takové výrobky vůbec vznikají (vývojářství a inovace v oblasti technologií).
Během celé doby jsme měli k dispozici ovoce, sendviče i pití, což bylo velmi příjemné.
Než jsme se stačili vrátit zpět na Smíchovské nádraží, stačili jsme si prohlédnout ještě kanceláře v pražské pobočce Google, ale také konferenční sály, hernu, tělocvičnu, i kuchyni.
Při cestě do Plzně se nenudil nikdo. Ani paní učitelky. Byl to pravý opak cesty do Prahy. Smích, focení se a další blbosti.

Na výletu do pražské pobočky Google se mi asi nejvíc líbila pohodová a klidná atmosféra v této pobočce a ochota lidí. Pro mě nejzajímavější aktivitou bylo vymýšlení ,,vlastních vynálezů'', ale také různé aktivity v podobě soutěží.

Helena Lyerová a Martina Pavelková

RED IZO: 102228418