SRDCE Z LÁSKY DAROVANÉ

SRDCE PRO RADOST A POTĚŠENÍ VŠEM DOBRÝM LIDEM

Začátkem listopadu nás paní učitelka přihlásila do výtvarně literární soutěže Srdce z lásky darované. Cílem této soutěže byla podpora tradičních lidských hodnot jako je láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta  a zároveň i podpora týmového ducha. Do soutěže se posílala fotografie vybraného srdce s literárně zpracovaným textem.  Začali jsme tím, že si každý vyrobil své vlastní srdíčko ze samo tvrdnoucí hmoty, které zdobil netradiční technikou pomocí drátků, korálků a mozaiky. Při tvorbě srdíčka jsme měli za úkol přemýšlet, komu bychom jej darovali a proč. V závěru jsme srdíčka seskládali do jednoho velkého srdce, které jsme vyfotili a zaslali do soutěže. K dokonalosti obrázku nám pomohla Anička Hodanová, která nám donesla krásné velké keramické srdce z dílny, které sama vytvořila a my jsme jej zakomponovali přímo do "srdce" našeho společného srdíčka :o). Jako literární žánr zvolila paní učitelka básničku o 8 verších s věnováním. Básničky jsme tvořili společně s rodiči. Nakonec jsme do soutěže poslali všechny, protože jsme nemohli vybrat tu nejkrásnější. Všechny byly dokonalé! Můžete si je přečíst na našem patře u třídy, kde máme i své fotografie se srdíčky. Myslím si, že se nám společné dílo podařilo a navíc jsme měli hezký pocit z toho, že jsme prostřednictvím této zajímavé soutěže mohli potěšit dobré lidi, kteří nemají třeba tolik štěstí v životě jako my.

Nikol Šambergerová, Kateřina Legátová, Eva Havlová  3. A

Děti ze 3.B si připravily srdce pro děti z Klokánku (děti bez rodičů). Udělali jsme ho jednoduchým způsobem. Tereza Boudová a Nela Szabó udělaly velké srdce ze samo tvrdnoucí hmoty. Ostatní žáci udělali malá srdíčka, která pak paní Beránková přilepila na velké srdce. Malá srdíčka jsme ještě ozdobili menšími z papírnictví. Bohužel na třech malých srdcích si někdo nedal záležet a tak jsme je nemohli přidat k ostatním. Myslím, že se nám společná práce nakonec povedla. Srdíčko se všem líbilo.

Dominika Julie Hornová, 3. B

RED IZO: 102228418