Deváťáci zazářili na radnici!

Hvězdný tým žáků z devátého ročníku (Pavel Fotr, Jana Kondorová, Nikita Kručenska, Tomáš Mráz, Paula Polanecká a Denis Strašík) se již několik měsíců věnuje žákovskému dokumentárnímu projektu Paměť národa, který zaštiťuje sdružení Post Bellum ve spolupráci s Českým rozhlasem. Žáci konfrontovali informace získané z rozhovoru s pamětnicí Silvestrou Chnápkovou, signatářkou Charty 77 a osobností českého undergroundu, s odbornou literaturou a s materiály z navštíveného archivu. Navštívili paní Chnápkovou v jejím domě a keramické dílně v Osvračíně a pořídili z rozhovoru zvukový i filmový záznam. Nastudovali mnoho knih a na závěr bylo velmi obtížné všechny získané informace a zážitky vměstnat do stručné závěrečné prezentace. V prezentaci zúročili mnoho dovedností včetně animačních.

Při zpracování podkladů si vyzkoušeli i práci s rozhlasovou technikou v budově Českého rozhlasu. Velké poděkování patří panu Mačasovi za jeho profesionální pomoc a za to, že byl po celou dobu natáčení usměvavým a trpělivým rádcem.

Ve středu 18. Března se v prostorách Magistrátu města Plzně konalo slavnostní finále a soutěžní klání zúčastněných týmů. Každý z týmů dostal šanci představit svou práci před odbornou porotou. Už od rána byli všichni zúčastnění pekelně nervózní. Přesto působil jejich výstup naprosto nenuceným dojmem. Zaváleli s grácií a vtipem!

28. základní škola zvítězila nad ostatními plzeňskými školami.

Své díky bychom chtěli vyjádřit panu Kopeckému za jeho pomoc a povzbuzování během celého projektu, paní Silvestře Chnápkové za to, že se s žáky podělila o svůj životní příběh, žákům osmých tříd za výkresy podle dobových fotografií a paní učitelce Jitce Tauchenové za spoustu energie, kterou do projektu vložila.
Více fotografií si můžete prohlédnout na http://www.pribehynasichsousedu.cz

Mgr. Kateřina Hamplová

RED IZO: 102228418