ŠVP

Školní vzdělávací program – „ Tvořivá škola pro všechny
č. j. 28ZS/0874/2022 - v 1. - 9. ročníku

ŠVP naší školy vychází z nutností souvisejících se změnami životního stylu 21.století a s mnoha novými požadavky a potřebami.  V novém ŠPV platném od 1. 9. 2022 je zapracována i malá revize vzdělávacího programu zaměřená na novou informatiku a digitální gramotnost. Naši žáci budou muset být schopni prosadit se na evropském pracovním trhu. Budou přijímat zodpovědnost, budou muset umět tvořivě reagovat na měnící se podmínky. K tomu je třeba umět komunikovat, pracovat v týmu, řešit problémy a rozhodovat se. Tyto požadavky jsou představovány pojmem Klíčové kompetence. Jde o soubor vědomostí, dovedností a postojů, díky nimž může člověk zvládat úkoly a situace, do kterých se dostává při studiu, v práci i v osobním životě.
Náš ŠVP rozvíjí a využívá klíčové kompetence ve všech vyučovacích předmětech.

Našim cílem je:
  • Umožnit žákům osvojit si strategie učení a motivovat je k celoživotnímu učení.
  • Podporovat u žáků tvořivé myšlení, logické uvažování a řešení problémových situací.
  • Umožnit žákům účinnou a všestrannou komunikaci.
  • Rozvíjet schopnost spolupracovat a respektovat práci vlastní i druhých.
  • Připravovat žáky jako svobodné a zodpovědné osobnosti, které uplatňují svá práva a umí plnit své povinnosti.
  • Pomáhat žákům poznávat a rozvíjet schopnosti i reálné možnosti a uplatňovat získané vědomosti a dovednosti pro budoucí povolání.
„ Co dnes dokáže dítě ve spolupráci s ostatními, dokáže zítra samo“
                                                                                                        Lev S. Vygotskij

Priority školy:
  • Tvořivá škola pro všechny
  • Škola komunikující a spolupracující
  • Rozvíjení jazykové vybavenosti žáků ( AJ od 1.třídy)
  • Posilování ICT gramotnosti
  • Efektivní využívání vnějších a vnitřních podmínek školy
  • Primární prevence
  • Výchova ke zdraví a etická výchova
  • Klima školy
  Celý  školní vzdělávací program je ke stažení níže.

Koordinátorky ŠVP: Mgr. Blanka Koukolíková a PaeDr. Marie Šollová

Ředitelka školy: Mgr.Bc. Pavla Jedličková