Cesta do Afriky

I letos v září, jako každý rok, jsme představili náš družinový celoroční projekt. Název pro tento rok je „Tajemství světadílů“. Postupně se různými dopravními prostředky přemístíme na každý světadíly na planetě Zemi.
Jako první jsme se vydali parníkem do Afriky, o které jsme složili úvodní sloku naší cestovatelské hymny a naučili se ji zpívat. V úvodní prezentaci jsme se dozvěděli zajímavé informace o kontinentu a také si zatančili s malými Afričánky. Paní vychovatelka nás seznámila s několika předměty a hudebními nástroji dovezenými z Egypta. Také jsme poprvé uviděli 3 tajemné atributy z Afriky (zvíře, rostlinu a místo), snad se nám podaří odhalit jejich skutečnou identitu.
První africké odpoledne se jmenovalo "VODA NAD ZLATO". Měli jsme připraveno několik stanovišť, kde jsme plnili úkoly spojené s tímto, pro Afriku, vzácným a nedostatkovým živlem.
Druhé odpoledne jsme strávili v zajetí "TAJEMSTVÍ PYRAMID". V každém oddělení jsme tuto starověkou památku vytvořili z různých materiálů a stavebnic. Dovnitř pyramid jsme ukryli předměty spjaté s Afrikou, které se ostatní oddělení pokoušely uhádnout podle zadaných indicií.
Poslední akce se konala v Lobezském parku a jmenovala se "SAFARI". Zkoušeli jsme ve dvojicích napodobovat zadaná africká zvířata a jejich pohyby. Stanoviště jsme hledali podle barevných fáborků a před samotným úkolem si vždy přečetli humornou básničku o daném zvířeti.
Marcela Vladařová