Prosinec 2023

V prosinci nás horkovzdušný balón přemístil do oblastí věčného sněhu a ledu – do Antarktidy a Arktidy. Zhlédli jsme poučnou prezentaci o těchto nehostinných oblastech a dozvěděli se spoustu zajímavostí. Naučili jsme se další sloku naší družinové hymny a potrápili jsme si mozkové závity při luštění dalších tajemných atributů – chlupatý krab yetti, mapovník zeměpisný a podzemní jezero Vostok. Při akci Polární výzkumníci jsme si vyzkoušeli, že život na zemských pólech je opravdu náročný. Nejvíce nás asi potrápilo vázání tkaničky v rukavicích, tučňáčí chůze nebo přechod oceánu přes ledovcové kry.
Čas, který nám zbýval do příchodu Ježíška, jsme si ukrátili výrobou adventních věnců, zapalováním svíček na našem družinovém adventním věnci, připomínkami vánočních staročeských tradic a plněním úkolů z našich adventních kalendářů. A protože se Vánoce kvapem blížily, zkusili jsme ve svých odděleních vyrobit dopravní prostředek pro Ježíška a při další akci jsme v herně mohli vidět například Ježíškovo tryskové lyže, vánoční loď, létající postel, horkovzdušné balóny, saně tažené ovečkami nebo obláček poháněný raketovým vánočním stromečkem.
Se zemskými póly jsme se rozloučili při akci Zakleté Vánoce, kdy jsme museli vyluštit vánoční kvíz a získat tak heslo k vysvobození Vánoc a vánočních dárků. Vše se nám naštěstí zdárně podařilo a nejkrásnější svátky v roce mohly začít.

Lada Sinkulová