Průběh etapy 2002 - 2012

A tak jsme si připomenuli desetiletí, kdy naše škola oslavila své třicáté a posléze i čtyřicáté narozeniny, tedy období 2002 - 2012. Začali jsme představením tohoto období. Děti se z prezentace dozvěděly, co se na půdě naší školy odehrávalo, jaké se nosilo oblečení, jaké hračky byly oblíbené, jak se bydlelo, v čem se cestovalo, na co se v televizi koukalo, co se hrálo venku i na PC, a jak nás příroda nepříjemně překvapila svou nezvladatelnou silou. Pozorní posluchači mohli v přidruženém kvízu hrát o odměnu v podobě superhrdinské samolepky.
    Následující týden jsme v kvízovém tématu pokračovali. Oddělení naší družiny soutěžila ve znalosti dobových filmů, pohádek a seriálů. Jako nápovědu mohli soutěžící využít ukázky z filmových trailerů, časované puzzle i zvukové stopáže.
    Ve třetím týdnu jsme poněkud zvážněli v tématu "Stoletá voda v Čechách". V prezentaci bylo dětem přiblíženo, jak ničivá byla tato katastrofická povodeň. Pro zpestření se děti mohly zúčastnit několika her nebo sestavit seznam nepostradatelných věcí v pohotovostním zavazadle.
     Před zahájením naší karnevalové akce si děti poslechly vzkaz od vesmírné superhrdinky, Jiskry, ve kterém je tajemná žadatelka poprosila o pomoc se záchranou své domovské planety. Děti dostaly za úkol vytvořit ve svém oddělení superhrdinu, pojmenovat ho a darovat mu schopnosti. Aby superschopnosti vytvořených hrdinů mohly býti aktivovány, musely děti splnit úkoly zaměřené na pomoc druhým, obětavost a odolnost. Jelikož se aktivace schopností jejich hrdinů podařila, nezbývalo než si vyslechnout děkovný vzkaz od Jiskry a úspěch oslavit na tanečním parketu.
     Harry Potter a kouzelnický festival ve světě mudlů, tato sportovně laděná akce měla za úkol dětem přiblížit úžasný svět vzešlý z pera J.K. Rowling. Festival umožnil dětem zkusit netradiční sporty jako Famfrpál, krmení draka, kouzelnický balanc či vyřešení úkolu ze začarovaného bludiště.
    V povelikonoční akci si děti mohly zahrát na animátory japonského seriálu Pokémon. Měly za úkol v oddělení vymyslet a vytvořit svůj vlastní návrh Pokémona. Své výtvory poté všechna oddělení prezentovala na akci v naší herně. Všechny výtvory byly posouzeny a ohodnoceny.
    Etapu jsme uzavřely krásným vystoupením roztleskávaček z kroužku Pompon dance a závěrečnou štěstěnou. Každé oddělení si zvolilo svých pět zástupců, kteří je reprezentovali. V této etapě se děti utkaly v tahání bodů z klobouku. Reprezentanti se snažili vytáhnout z klobouky co možná nejvíce bodů, aby pro své oddělení získali tu nejlepší odměnu.

Simona Šedivcová, Markéta Zemanová