STALO SE BŘEZEN 2017

1. 3. 2017 Jako filmové hvězdy (maškarní karneval inspirovaný filmovými postavami a hvězdami)

Je už tradicí, že se na začátku jara lidé převlékají za různé maškary a chodí na masopustní průvody. Také my jsme nebyli výjimkou. V tělocvičně, kde se sešlo se plno nádherných masek na téma filmových hvězd a postav, se konal náš karneval. Při maškarním došlo i na pár soutěžních her, oblíbený byl například tanec s míčkem mezi čely. Zlatým hřebem bylo vyhlášení nejlepších masek a ty pro své oddělení získaly body do celodružinové soutěže.

8. 3. 2017 Já jsem z Kutné Hory… (představení města, družinový A – Z kvíz)

Z Jihlavy jsme se naším družinovým vláčkem vydali do historického města Kutná Hora. Zazpívali jsme si hymnu, převzali čepici a shlédli krátké video. Průvodci městem byli dva malí vrabčáci, kteří nám s vtipem přiblížili všechny zajímavosti přímo z ptačí perspektivy. Před každou soutěží jsme vylosovali čerstvé zástupce tříd A, B i C. Kromě odpovědí na otázky o Kutné Hoře čekal na každého soutěžícího i praktický úkol. Třeba jsme kreslili poslepu nebo ochutnávali potraviny a také hádali, která paní vychovatelka zpívá píseň „Já jsem z Kutné Hory“. Všichni jsme nadšeně fandili a dobře se bavili a jako bonus získali i cenné body do celoroční soutěže.

15. 3. 2017 Cesta za stříbrným grošem  (matematická stopovačka)

Sešli jsme se všichni v Lobezském parku, kde pro nás byly připraveny celkem 4 trasy v různých barvách. Po rozdělení do smíšených týmů jsme vyrazili s pomyslnými 10 groši na cestu označenou fábory. Na trase jsme jen přičítali a odčítali groše, abychom v závěru napočítali správný počet stříbrňáků. Komu se to podařilo, mohl si vybrat krásný barevný diamant. Proběhli jsme se v přírodě, procvičili si matematiku a vrátili se spokojení.

24. 3. 2017 Kosti v těle  (pohybové aktivity dvojic na stanovištích)

Tentokrát jsme akci museli kvůli nepřízni počasí o dva dny odložit, ale nikomu to nevadilo a účast byla stejně veliká. Naším cílem bylo získat písmenka z kostí na své jméno a to si pak odnést nalepené na pruhu papíru. Abychom to neměli tak jednoduché, museli jsme všechny sportovní úkony plnit vždy ve dvojici. Na osmi stanovištích na nás čekaly netradiční pohybové úkoly, při kterých jsme si pěkně procvičili svoje kosti v těle. A nakonec všechny dvojice našly potřebná písmenka a odnesly si svoje jména složená z kostí.

29. 3. 2017 Rumcajsovo město  (představení města, družinový A – Z kvíz)

Všechna oddělení se zúčastnila A – Z kvízu v prostorách herny ve školní družině. Naším cílem bylo pohádkové městečko Jičín. Shlédli jsme motivační videa a pustili se do otázek. Ilustrace s Mankou, Rumcajsem a Cipískem jsme si museli pozorně prohlédnout, abychom dokázali správně odpovědět na otázku. Získali jsme informace o zajímavých výletních místech, jimiž jsou zde Prachovské skály, hrad a zámek Nové Hrady nebo ZOO ve Dvoře Králové. Na závěr jsme se podívali na pohádku o loupežníku Rumcajsovi a jeho rodince.