Začátek milénia, etapa 2002 - 2012

Dne 5. 1. se uskutečnila ve školní družině první akce našeho celoročního projektu „Škola slaví 50!“ z období let 1992-2002. Žákům byla promítnuta prezentace nejzajímavějších událostí týkajících se tohoto období. Celou akci moderovali kolegyně „Gíťa“ a „Jíťa“ oblečeny dle dobové módy. Žáci měli možnost si zatancovat a aktivně se účastnit na odpovědích během celé prezentace. Za správné odpovědi získávali odměny, které pak u paní vychovatelky měli možnost vyměnit za body nebo sladkou odměnu. Celá prezentace byla hodně živá a žákům nabídla jak poučení, tak zábavu.

Druhá akce dne 12. 1. s názvem Tajemná SMS a ztracený kapel navazovala na informace z předešlé prezentace. Žáci měli za úkol rozluštit rébus pomocí indicií, které získávali za správné odpovědi na hádanky. Akce probíhala v Lobezském parku a dle zpětné vazby od vychovatelek i samotných žáků to bylo drama až do konce. Pomocí SMS nalezli poztrácené kabely, které byly nesmírně důležité pro akci nastávající.
     Třetí akce se uskutečnila v herně ve školní družině. Na tuto akci každé oddělení přineslo nalezený kabel, který jsme pomocí zvoleného zástupce oddělení společně propojili. A tak se celá školní družina „připojila k internetu“. Následně jsme mohli spustit prezentaci webových stránek všech oddělení, které si měli společně navrhnou a výtvarně ztvárnit. Byli jsme překvapeni kolik nápadů a fantazie žáci i paní vychovatelky vložili do tvoření. Všechny úžasné návrhy jsme poté vystavili na síti v prostorách ŠD, kde si je žáci mohli prohlédnout a vyzkoušet.
     Další akce byla taneční a opět se uskutečnila v herně školní družiny. Každé oddělení si vybralo píseň z filmového muzikálu Rebelové, na kterou nacvičili společnou choreografii. Jako porotkyně na tuto akci přijaly pozvání paní Macholánová, p. Beránková, p. Kadaňová a slečna Haschová. Tato porota pomocí hlasovacích karet vyjádřila, jak se komu povedlo choreografii odprezentovat. Po vyhlášení výherců si měli žáci, porota, ale také všechny paní vychovatelky možnost zatančit volným stylem na vítěznou píseň z muzikálu.
     Olympiáda u protinožců byla další akce, která se konala v budově školní družiny. Každé oddělení mělo za úkol vyrobit olympijskou pochodeň, která byla nutná k nástupu družstev v herně. Pomocí těchto pochodní se „zapálil“ olympijský oheň a hry tak byly zahájeny. Po vysvětlení pravidel žáci odešli na stanoviště, kde plnili připravené sportovní disciplíny. Žáci si mohli vyzkoušet disciplíny jako například „klokaní skok do dálky, aboriginský tanec, hod pštrosím vejcem, chůze po rozpálené půdě“ a jiné. Splnění úkolů paní vychovatelky žákům zapisovaly do karty, které se po ukončení akce vyhodnotily. Výherci byli odměněni příslušným počtem rozsvícených svíček na dortech.
     Dne 9.2. proběhla akce Zlatá hokejka, která se konala v malé a velké tělocvičně školy. Jednalo se o turnaj ve florbale mezi všemi odděleními. Turnaje vedli trenéři florbalu pan Bílý a Zámečník. Hrál každý s každým po dobu 5 minut. Vítězné družstvo získalo medaile a společně s ostatními opět získali příslušný počet rozsvícených svíček na dortech.
     Naše etapa byla zakončena kvízem a štěstěnou, kdy si žáci zkusili kolo štěstí. Po celkovém sečtení vylosovaných čísel byli určeni výherci a rozdány ceny. Paní vychovatelky všem žákům zapsaly příslušný počet svíček do dortů.
Margita Pražáková, Jitka Filipčíková