Animánie - Film hrou

,, ANIMÁČEK ‘‘
Dne 23.10. jsem byl s naší třídou na projektu ,, Animáček‘‘.
Zde nás seznámili s náročnou a zdlouhavou výrobou animovaného filmu. Nejvíce se mi tu líbila hra Černý Petr, hra se zavázanýma očima a film o pejskovi, o kterém jsme měli namalovat obrázek, jak si myslíme, že příběh dopadne.
Myslím, že se projekt líbil celé mé třídě, i mě. Budu se těšit na další podobný program.

David Peterka
Film hrou
23.10.2013
Ve středu 23.října se třída 3.A sešla ve školní knihovně. Seznámili jsme se tam s Martinou a Danou, které nám vysvětlily, jaké jsou rozdíly mezi hraným a animovaným filmem. V animovaném filmu nevidíme živé herce, ale oživené obrázky, loutky nebo věci. Vyrobit takový film je hodně pracné. Dozvěděli jsme se totiž, jak se takový film dělá. Pěkně obrázek po obrázku, záběr po záběru. Pár vteřin ve filmu jsou hodiny práce šikovných animátorů.
Martina s Danou nám pustily film Psí historie a my jsme si v přestávkách hráli hry inspirované tímto filmem i jiné. Moc mě bavila výprava po školních chodbách se šátkem na očích. Bylo to opravdu dobrodružné a legrační.
Karolína Brandová, 3.A

Animánie "Film hrou"

Dne 23.října za námi do školní knihovny přijely dvě paní,Martina a Dana.Vyprávěly nám, jak se liší hraný a animovaný film.Potom jsme se dívali na animovaný příběh Psí historie, který vypráví o přátelství mezi člověkem a psem. Nakonec jsme si zahráli různé hry. Nejvíce se mi líbila hra Jak přežít v pralese. Zavázali nám oči a chodili jsme po škole. Protože mám rád animované filmy, tato beseda mě velmi potěšila.

Flígr Jakub 3.A