Na výpravě k plzeňským řekám

Na výpravě k plzeňským řekám

Ve středu 21. 5. jsme se neučili ve škole a šli jsme se s naší paní učitelkou a s lektorkou Luckou ze společnosti Ametyst podívat k řece Úslavě.
Hned na začátku nám Lucka rozdala jmenovky a každý jsme na začáteční písmeno svého jména vymysleli slovo, které se týká řeky. Já jsem měl David – dravec, jako dravá ryba.
Potom jsme si vyprávěli všelijaké zajímavosti o řekách a pramenech, Lucka udělala z provázku řeku, my jsme přinesli láhve s pitím, udělali jsme z nich kameny a běhali jsme mezi nimi tak, jako teče řeka. U rybníčka jsme si ve skupinkách vymysleli příběh o řece a ten jsme potom ukázali pomocí pantomimy ostatním.
Pak přišla nejlepší část výletu – dali jsme si svačinu:-).
Potom nám paní učitelka nalepila na záda barevné puntíky a my jsme museli bez mluvení utvořit tým podle stejných barev. V tom týmu jsme vyplňovali pracovní listy.
Cestou zpátky do školy jsme si ještě ukazovali různé stromy a kytky.
Bylo to bezva, jako každý den, kdy se neučíme.
David Janovský, 3. B

Výprava k plzeňským řekám

Ráno jsme se sešli v šatně. Potom jsme šli před školu, představili jsme se a dostali jsme cedulky se jmény, aby nás průvodkyně poznala. Šli jsme do Lobezského parku, kde jsme natáhli provázek, který ukazoval, jak teče potok a řeka. Bohužel byl moc krátký, a tak jsme řeku dodělali čárou, kterou jsme vyznačili chodidlem. Nejdříve pramen tekl rychle, potom se potok zpomalil a nakonec řeka tekla pomalu. Byly mezi tím kameny, které jsme udělali z lahví, a běhali jsme mezi nimi. Potom jsme si vzali písek nebo kameny a dorozdělovali jsme je tam, kam patřili. Potom jsme svačili a přeskakovali kmen spadlého stromu. Pak jsme šli k řece Úslavě a ukončili výpravu. Nakonec jsme se s paní učitelkou ještě prošli podél řeky a vrátili se do družiny. Výprava byla hezká, ale bylo moc horko.
Monika Trmotová 3.B

Helena Svobodová