Naše "vyjmenované" pohádky

Protože už umíme všechna vyjmenovaná slova po B, pokusili jsme se napsat ve dvojicích krátké pohádky, ve kterých bychom jich použili co nejvíce . Jak se nám to povedlo, posuďte sami. žáci 3.A

Obyvatel bydlel v Přibyslavi vedle příbytku kobyly, která měla nový nábytek a chovala dobytek. Například býka, který byl bystrý a zachovával starobylé obyčeje, jedl byliny a sháněl pořádný byt.
(Semlerová Verča, Horáková Lída)

Byl jednou obyvatel, který bydlel v bytě. Měl i příbytek pro dobytek, kobylu a býka. Ve své bytě měl nový nábytek. Na zahradě pěstoval byliny. Byl hodně bystrý a měl hodně rád vánoční obyčeje. Jeho bydliště je v Přibyslavi.
(Kučera Jirka, Nový Tomáš)

V našem bytě bydlí paní bytná a chová býka, kobylu a v květináči pěstuje byliny. Všichni bydlí v Přibyslavi. Za chvíli budou vánoční obyčeje a býk s kobylou si přejí k Vánocům nový příbytek. Paní bytná si přeje nový nábytek a náš bystrý strýc si přeje být v Praze na dovolené.
(Kdolský Honza,Kule Honza)

Ahoj, já jsem Pepa. Máme hezký byt a bydlíme v Přibyslavi. Máme také dobytek – býka a kobylu. Moje babička je bylinářka a má hezký nábytek. Můj bratr je moc bystrý. Byli jsme na horách. Měli jsme být v chatě, ale byli jsme v penzionu. Měli jsme hezké obyčeje. Náš obyvatel penzionu má hezký příbytek.
(Port Pavel, Venas Vítek)

Obyvatel Přibyslavi
Bystrý obyvatel Přibyslavi měl krásný byt a právě si koupil nový nábytek. Ve skleníku pěstoval byliny. Za pár dní zjistil, že potřebuje do bytu kočku, protože mu po bytě běhá myš. Když zjistil, že má v domě myš, odjel do Litomyšle koupit si kočku a dobytek na farmu. Koupil si obyčejného býka a kobylu, které ubytoval ve svém příbytku. Už chtěl být doma v novém bytě.
(Janová Agi, Brandová Kája)

Naše rodina bydlí v Přibyslavi. Na zahradě máme dobytek, například býka a kobylu. Pěstujeme také byliny. Dneska k nám do bytu přivezou nový nábytek. Paní učitelka chválí bratra, že je bystrý. Já bych chtěla být prodavačkou. Chtěli bychom bydlet v Bydžově. Těšíme se na vánoční obyčeje. Obyvatel bytu má na zahradě příbytek.
(Šedivcová Lucka, Schinabková Adélka)

Obyvatel bydlí v bytě. Sbírá hodně bylin. Pracuje jako bylinář. Jednoho dne potkal býka. Jel do Přibyslavi do obchodu s nábytkem a dobytkem. Viděl tam kobylu, hned se mu zalíbila. Pak přijel do bytu a tam na něj čekal bystrý býk. Obyčejně na něj koukal.
(Kosnar Dan, Flígr Kuba)

Zbyněk je obyvatel Přibyslavi. Jejich obyčeje jsou chovat býka a kobylu. Jejich příbytek stojí u dobytčí farmy. Všichni obyvatelé Přibyslavi jsou hodně bystří a pěstují byliny. Byt má hezký nábytek. Babičce píšu, že jsme chvíli byli a bydleli v Rokycanech.
(Kořenek Míša, Kabrna Honza)

Byla jsem v Přibyslavi a tam jsem si našla příbytek. Na zahradě byl dobytek, včetně kobyly a býka. Jsem obyvatelka domku číslo 103. Dřív jsem bydlela v Krkonoších v bytě a potom můj bystrý táta přestěhoval nábytek do nového domku. Dodržujeme obyčeje- sbírání bylin.
(Pokorná Anička, Tomaszewská Nela)

Jsem kobyla. Bydlím v nábytku v Přibyslavi. Jsem dobytek a mám kamaráda býka. Můj pán je bystrý. Je obyvatel bytu. Můj pán obyčejně sbírá byliny. Nevím ani, co je to příbytek.
(Šmíd Matěj, Škubalová Terka)

Byla jedna myš, která byla bystrá. Jednou viděla býka a kobylu, kteří byli v hezkém příbytku. Býk říkal, že jeho pán má hezký nábytek. Myš šla do obyvatelova bytu a našla si tam hezký příbytek.
(Peterka David, Flígr Matěj)