Pokusy v 3. B

Pokusy

Dne 6. února jsme s naší paní učitelkou místo dvou vyučovacích hodin dělali pokusy. Mně se nejvíce líbil pokus, při kterém jsme sfoukávali svíčku. Dělali jsme to pomocí pytlíku, tleskali jsme u plamínku, taky jsme to zkoušeli nasliněným prstem. V dalších pokusech jsme zkoušeli, za jak dlouho zhasne svíčka, když ji přiklopíme sklenicemi různých velikostí.

V odměrce s vodou jsme zjistili, že když tam ponoříme kelímek a postavíme ho na dno, nedostane se do něj voda. Když ho nadzvedneme, jdou z něj bublinky. Taky jsme si ukazovali, jak se s kelímkem dají tvořit víry.
Pokusy mě bavily, doma jsem ty s vodou ukazoval mámě a tátovi.
David Janovský, 3.B
Pokus s kelímkem a nádobou
Ve škole 6. února jsme dělali pokusy při předmětu Člověk a jeho svět. Nejvíce se mi líbil pokus, kde se potřebuje kelímek a nádoba. Nejdříve se vezme nádoba a napustí se do ní voda. Potom se kelímek ponoří do nádoby otvorem dolů. Pak jsme museli kelímek ze dna trochu nadzvednout a stalo se to, že vyšly bublinky. Výsledek jsme si zapsali. Pak jsme kelímek obrátili a pozorovali, co se stane, opět jsme výsledek pokusu zapsali. Prováděli jsme i jiné pokusy. A ještě jeden pokus mě zaujal. Zjišťovali jsme, v kolika stupních se voda vaří, v kolika stupních zmrzne a v kolika stupních se koupeme. Moc se mi to líbilo.
Klárka Routová, 3. B
Co jsme dělali při pokusu?
Měli jsme vařící konev, kousek ledu a normální vodu. Měli jsme odhadnout, kolik stupňů to má. První otázka byla, v kolika stupních se vaří voda? Druhá otázka - v kolika stupních zmrzne voda a třetí otázka - v kolika stupních teče voda. Jo, abych nezapomněla, jeden psal a my jsme mu radili. Měli jsme na to všechno jen 7 minut. A ještě jsme museli nakreslit obrázky. Moc mě to bavilo.
Veronika Nováková, 3. B
Pozorovací experiment
Ve škole jsme pozorovali různé podoby vody. Když má voda méně než 0 °C, tak zmrzne a je z ní led. Při 100°C se voda začne vařit a vypařuje se. Mění se na páru. To jsme si vyzkoušeli při pokusu s rychlovarnou konvicí.
Ivan Holeček, 3. B
Mgr. Helena Svobodová