Poznáváme Plzeň

Poznáváme Plzeň na vlastní oči, uši i nohy. Co napsali o naší další exkurzi žáci 3. B? Přečtěte si jejich zprávy.

Západočeské muzeum

Západočeské muzeum je největší v Plzni a je blízko náměstí. Je v něm k vidění přes dva miliony předmětů, které jsou rozděleny do různých sbírek. Mají tam sbírku zbraní, mincí, kamenů a jiných zajímavých věcí. Často tam pořádají různé výstavy. Byl jsem tam s rodiči na výstavě Giganti - doba ledová. Když jsme si prohlédli obří pravěká zvířata, která vypadala jako živá, šli jsme i do zbrojnice a podívali se na vystavené zbraně.

Synagoga
Synagoga v Plzni je třetí největší na světě. Chodí se do ní modlit Židé a pořádají se v ní koncerty a výstavy. Zajímavé je, že když do ní jde chlap nebo kluk, musí mít speciální čepičku, která se jmenuje jarmulka. Kdo jí nemá, tomu jí po zaplacení vstupného dají papírovou.
Divadlo
Do divadla Josefa Kajetána Tyla chodím moc rád. Loni mu bylo 110 let. Hrají tam komedie, opery i balet. V létě, když jsou divadelní prázdniny, je možné jít na prohlídku divadla a podívat se i na jeviště nebo do šaten herců. Teď v sobotu jdu s rodiči na představení a hrozně se těším na živý orchestr. Když má člověk lístek do přední řady, je vidět i pan dirigent. Mám rád v divadle přestávky, protože chodíme do bufetu.
Zpracoval David Janovský, 3. B
VÝLET DO MĚSTA
Ve středu jsme se vydali na celodenní výlet po Plzni. Nejdříve nám paní učitelka rozdala listy, desky a tužky. Pak jsme šli na velký most, kde jsme 10 minut počítali všechny dopravní prostředky. Byla to fuška. Potom jsme měli namířeno do městské knihovny, kde nám ukazovali různé knihy, např. knihu, která byla v hořícím autobusu, nebo srandovní knížku o puntících a nebo knížku s vykulenýma očima. Pak jsme shlédli divadelní představení o plzeňském erbu. Dozvěděli jsme se, proč máme v erbu bílou chrtici, zlatého velblouda, anděla nebo tři zelené kopce (Radyni, Chlum a Krkavec). Potom jsme šli směrem k divadlu J. K. Tyla a k Velké synagoze. Obě budovy jsme si prohlédli a zjistili jsme, že Velká synagoga e nyní opravuje. Poté jsme už spěchali na trolejbus, abychom stihli poslední hodinu hudební výchovy. Tím skončil náš středeční výlet do města.
Zpracovala Lucie Důrová, 3. B

Zpracovala Helena Svobodová