Škola v přírodě - Kubova Huť

Škola v přírodě 2014 - Kubova Huť
V týdnu od 12. do 16. května jsme byli na škole v přírodě. Bydleli jsme v hotelu Kuba.
První večer nás paní učitelky rozlosovali, kdo co bude večer dělat. Někdo animoval, někdo vyráběl komiks a moje skupina se šla hned první večer koupat. Bazén byl sice malý, ale hlavně že byl hluboký a dalo se potápět a skákat. Další dny jsme se prostřídali. Poslední večer jsme byli v bazénu všichni a dělali jsme různé závody. Měl jsem radost, že jsem pro naše družstvo Ještěrek získal cenu. Byly to čokoládoví krabi a moc nám chutnali.
V úterý jsme šli na celodenní túru na Boubín. Ušli jsme celkem 13 kilometrů. Je tam moc pěkná rozhledna, ze které je vidět i Temelín. Chvíli padaly kroupy, tak jsme z nich vyráběli koule a házeli je po sobě. Zpátky do hotelu jsme jeli vlakem.
My i 3. A jsme byli rozděleni na celý týden do různých týmů a hráli jsme všelijaké hry a bojovky, jako v knížce o starém broukovi, kterou nám paní učitelky četly.
Na celé škole v přírodě se mi nejvíc líbilo animování, kroupová koulovačka a túry. Jediné co mě mrzelo, že kvůli nemoci nejel můj kamarád Ondra.

Příští rok bych chtěl jet na školu v přírodě zase.

David Janovský, 3. B

***Děti se pod vedením paní vychovatelky Pavly Celerové seznámily s kouzlem animace a vytvořily úžasné příběhy. Děkuji paní vychovatelce za grafickou úpravu a celkové zpracování animačních příběhů. Helena Svobodová

Škola v přírodě – Kubova Huť

Naše cesta začala v pondělí na nádraží v Plzni, zde jsme do připraveného auta naskládali kufry. Pak jsme jen s batůžky nastoupili do vlaku a zamávali rodičům. Cesta vlakem trvala skoro tři hodiny a jednou jsme museli přestupovat. Ve vlaku jsme se rozdělili do deseti skupin a podle úkolu s houbičkami jsme zjistili, jak se která skupina bude jmenovat. Já byl ve skupině „Červené ještěrky“. Naším dalším úkolem bylo vymyslet pokřik našeho týmu. Díky těmto úkolům utekla cesta vlakem rychle. V Kubově Huti už na nás čekalo auto s kufry, které jsme si rozebrali.

S kufry jsme vyrazili do hotelu Kuba, kde jsme se rozdělili na pokoje. Já byl v pokoji pro čtyři, který mi přišel celkem malý. Po zabydlení jsme šli na krátkou naučnou stezku po okolí, při které jsme se učili básničku o přírodě. Pak jsme šli na večeři, po které jsme se rozdělili na tři skupiny, ta naše šla do bazénu. Tam jsme soutěžili v potápění, plavání a kopání o sladkosti. Každý večer proběhlo přidělování knoflíků pro jednotlivé pokoje, ale museli jsme si je zasloužit.

V úterý jsme šli na celodenní výlet na Boubín. Cesta byla dlouhá třináct kilometrů, takže jsme si pěkně šlápli. Na Boubíně jsme navštívili rozhlednu, z které byl vidět Temelín. Potom jsme si dali oběd, během kterého začalo krupobití. Během deseti minut bylo bílo, udělali jsme koule a koulovali se. Zpátky jsme jeli vlakem. Večer naše skupina dělala animaci o červené ještěrce.

Ve středu jsme hráli různé hry v lese, např. hledání pokladu, který jsme úspěšně našli, byl plný sladkostí. Dále jsme šli na sjezdovku, kde jsme plnili úkol – skákání z čísla na číslo. Po obědě jsme vyrazili na orientační běh, kde jsme soutěžili proti skupině „Zelené ještěrky“. Na začátku jsme dostali desky, do kterých jsme psali odpovědi z jednotlivých úkolů. Na konci jsme museli zazpívat písničku „Tři citrónky“. Naše skupina vyhrála! Po večeři jsme dělali tentokrát komiks o červené ještěrce.

Ve čtvrtek jsme měli zvířecí olympiádu, při které se plnilo pět úkolů. První stanoviště tvořily dva úkoly - běh, při kterém jsme se museli držet za kotníky, a shazování krabicové pyramidy míčkem. Druhou disciplínou byla skákací štafeta, ta mě bavila ze všeho nejvíc. Na třetím stanovišti jsme se zouvali a obouvali na čas. Čtvrtým úkolem bylo zaplétání se do pavučiny. A poslední nás čekalo kradení krepových ocásků. Večer jsme opékali špekáčky, chleba, rohlíky a zpívali jsme písničky. Pak jsme si šli na pokoje pro baterky a vyrazili na bobříka odvahy. Na konci na nás vybafly paní učitelky a za odměnu jsme si mohli vybrat světélkující knoflík. A v půl desáté se šlo konečně spát.

V pátek proběhlo velké balení a rozdělování diplomů, knoflíků a odměn. Já si vybral super propisku, kupu bonbónů a další knoflík. Pak jsme naskládali kufry do auta pana Kubáta a vyrazili na vlak. Jenže na vlak spadl strom, tak jsme museli jet autobusem na jinou zastávku. Pak už vše bylo v pohodě a do Plzně jsme dojeli s půlhodinovým zpožděním. Rodiče na nás čekali a my je moc rádi viděli.

Richard Staněk, 3. B