Architektonická vycházka v Plzni - 4. B

Dne 25. 4. 2014 jsme navštívili centrum Plzně, kde nás dvě paní průvodkyně seznámily se základními stavebními slohy. Byla to gotika, renesance a baroko. Zkoumali jsme katedrálu sv. Bartoloměje, plzeňskou radnici, klášter sv. Anny, Františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí panny Marie a na konec i plzeňské kašny. U každé stavby byla velmi ceněná zlatá obálka, ve které byly rozstříhané části staveb. Celou dobu jsme vyplňovali pracovní list, který jsme si na závěr vyhodnotili. Nechyběli ani sladké odměny.
Vojtěch Břečka, 4. B

V pátek 25. dubna jsme byli se třídou na prohlídce významných plzeňských památek. Nejprve jsme si povídali a plnili úkoly u katedrály sv. Bartoloměje. Poté jsme hledali zlatou obálku s překvapením. Potom jsme se přenesli do období renesance a navštívili jsme renesanční radnici. Plnili jsme úkoly a opět hledali zlatou obálku. Poté jsme se přemístili ke katedrále sv. Anny, abychom pozorovali rozdíly mezi katedrálou sv. Bartoloměje a katedrálou sv. Anny. Zjistili jsme, že katedrála sv. Anny je menší, má jinou barvu a nemá opěrné sloupy. Potom jsme se přenesli zpátky na náměstí, abychom našli poslední zlatou obálku, která byla u jedné kašny. Dozvěděli jsme se, co kašny představují. Nakonec jsme si vyhodnotili skupinové práce a dostali jsme odměny. Celý výlet se mi moc líbil.
Sandra Volínová, 4.B

Zpracovala: Mgr. Jiřina Divišová