Cesta do pravěku Plzeňského kraje - exkurze 4. B v ZPČ muzeu

Dne 18. 2. 2014 vyrazila naše třída na exkurzi do Západočeského muzea, kde se nás ujala paní průvodkyně, se kterou jsme se vydali na prohlídku. Dozvěděli jsme se něco o naší minulosti, např. o době kamenné, bronzové atd. Velmi mě zaujala ukázka, jak se dříve vyráběla mouka a jak dlouho jim semletí mouky trvalo. Také se mi velmi líbila vochovská Venuše, která byla velmi maličká. Poté nám paní průvodkyně rozdala badatelské listy k vyplnění a přitom jsme si mohli prohlížet vystavené památky. Na konci exkurze jsme dostali mouku, kterou jsme si částečně sami vyrobili. Byl to moc hezký den.

M. Burkovská, 4. B

Dne 18. 2. 2014 jsme navštívili Západočeské muzeum. V expozici archeologie jsme viděli unikátní sošky, nádoby, štíty, šperky, kosti a mnoho dalšího. Ve skupinách jsme zpracovávali úkoly. Každý si zkusil mlít na pravěkém mlýnku. Dozvěděli jsme se, z čeho se skládá pravěký dům a pověděli jsme si něco o stravování v pravěku. Na mapě jsme si ukázali pravěké osídlení Plzeňského kraje a dokázali jsme se zorientovat, kde se  pravěk nachází na časové přímce  a co to pravěk vlastně je.

V. Břečka, 4. B

Dne 18. 2. 2014 jsme se se třídou 4. B vypravili do Západočeského muzea. V muzeu nás čekal program o pravěku. Byly tam dataprojektory, které ukazovaly různá videa o pravěku. Paní průvodkyně nám připravila pracovní listy, v kterých jsme si mohli vyfotit na mobilu různé pravěké věci. Když jsme vypracovali úkoly, tak jsme si mohli vyzkoušet drtič mouky. Namletou mouku jsme si odnesli do školy. Celé se mi to líbilo.

F. Krejbich, 4. B

Mgr. J. Divišová