Hra na architekty a urbanisty

V pátek 6. 6. 2014 jsme si hráli na architekty a urbanisty. Přišel k nám lektor, který se podílel na návrhu kašen na plzeňském náměstí. Nejdříve jsme si ukázali zajímavá díla různých architektů – operu v Sydney, knihovnu J. Kaplického ve tvaru chobotnice a stěnu nového divadla v Plzni. Potom každý zpracoval seznam budov, které by neměly chybět v jeho vysněném městě. Společně jsme navrhli město snů naší třídy. Na plán s řekou, silnicí, železnicí a náměstím jsme umisťovali názvy budoucích budov – kostel, školu, školku, hudební školu, obytné domy, kavárnu, restauraci, obchodní dům, nemocnici, kino, divadlo, nádraží, bazén, stadióny, planetárium. Nakonec si každý vybral budovu, jejíž nákres a model potom podle vlastní fantazie vytvořil. Navrhovala jsem moderní obytný dům oválného tvaru pro čtyřčlennou rodinu se psem. Budovy se nám podařilo umístit na plán až po jeho zvětšení, většina z nás neodhadla velikost. Ale model města byl zajímavý, fantazie nám nechybí. Hraní na architekty mě moc bavilo a měla jsem radost, když nás lektor i paní učitelka pochválili.

Týnka Šolcová, IV. A

Dne 6. června k nám do třídy přišel pán, se kterým jsme si povídali o architektonických stavbách a stavěli model města. První hodinu jsme si prohlédli obrázky netypických staveb na světě jako např. operu v Sydney nebo nové plzeňské divadlo. Druhou hodinu jsme se domlouvali, jak by mohl vypadat model města. Poslední tři hodiny jsme stavěli modely budov a vyrobili jsme si tak svoje město. Bylo to super!
            Jan Pešek IV. A

Dne 6. 6. jsme měli pořad o veřejných prostorech. Nejdřív jsme si povídali o architektovi a urbanistovi, říkali jsme si o jejich práci. Poté jsme si prohlédli plány různých staveb. Další hodinu jsme si řekli, jakou stavbu bychom si chtěli do našeho modelu města vyrobit. Rozvrhli jsme si, kde by naše stavba měla být, aby nikomu nepřekážela. Poté jsme začali tvořit modely. Ty jsme umístili do města. Ale město bylo malé. Zapomněli jsme si naplánovat, jak budou velké budovy a tak jsme město museli zvětšit. Nakonec jsme si náš model ohodnotili. Práce se mi moc líbila a takový pořad bych si chtěl ještě jednou zopakovat.
            Ondra Felix IV. A

V pátek 6. června jsme se na jeden den stali architekty. První hodinu jsme si povídali o moderních stavbách. Druhou hodinu jsme si rozvrhli, jak bude vypadat naše město. Každý si vybral jakoukoli stavbu, mohli jsme si vzít například bazén, školu, hotel, nemocnici a měli jsme navrhnout, kam ji postavíme. Já jsem si vybrala hotel, který jsem si předkreslila a potom vyrobila. K vyrobení jsem si mohla vybrat barevné čtvrtky, folii, krabičky různých tvar, lepidlo Herkules, pet lahve, lepenku a další věci. Každý si svoji stavbu popsal. Vše se mi moc líbilo.
Anička Skalská IV. A