Mikulášské pečení

Ve čtvrtek se z žákovské kuchyňky linula školou sladká kořeněná vůně. To žáci 4. A pekli mikulášské perníčky. Jak se jim dařilo? Posuďte sami.
Mgr. Stanislava Hlavinková

Dne 5. prosince jsme ve škole měli čerta, Mikuláše i anděla. Také jsme pekli perníčky ve tvaru těchto postav. Nejdříve jsme rozváleli těsto, které nám připravily paní zástupkyně S.Hlavinková s naší paní učitelkou D. Trojovskou. Poté jsme vykrajovali postavičky a dali je péct. Po upečení jsme si sedli ke stolečku a začali zdobit bílou polevou. Během pečení nás navštívil skutečný čert s Mikulášem a andělem. Ti, co zlobili, museli říct básničku, ti hodní dostali bonbón. Když jsme dozdobili perníčky, byly moc krásné. Den se nám moc líbil.
Míša, Ondra F., Šimon, Terezka

Dne 5. prosince jsme druhou, třetí a čtvrtou hodinu pekli perníčky. Mohli jsme si vybrat anděla, čerta nebo Mikuláše. Rozváleli jsme těsto, vybrali si formičku, vykrojili a pekli. Když v ránu přišli tři čerti, jeden Mikuláš a dva andílci. Za básničku nám dali bonbóny. Poté jsme pokračovali s perníčky. Zdobili jsme je a snažili se je nesníst. Když jsme měli hotovo, uklízeli jsme. Dnešek se nám moc líbil. Děkujeme paní učitelce a paní zástupkyni.

Niky, Honzík, Martin K.

Ve čtvrtek 5. prosince jsme s naší třídou pekli mikulášské perníčky. Paní zástupkyně nám půjčila formy na Mikuláše, čerta a anděla. Rozdělili jsme se do skupinek, váleli těsto a vykrajovali postavičky. Když bylo těsto upečené, začali jsme zdobit. Ze zbytku těsta jsme modelovali tvary podle své fantazie. Dnešní den byl super.
Anežka, Daník, Maruška