Oslava prvního pololetí

Na čtvrtek 30. ledna připadl poslední den prvního pololetí školního roku. Ten den jsme se po svačině přesunuli do školní knihovny, kde se rozdávalo vysvědčení. Bylo to slavnostní a trochu jiné než normální vyučování. Paní učitelka předala každému vysvědčení a blahopřála mu k výsledku. I když nebyli se známkami všichni spokojeni, nikdo neprotestoval. Po rozdání vysvědčení přišla paní knihovnice a řekla nám pravidla soutěže „ Lovci perel“. Nakonec jsme si mohli všechny soutěžní knihy. Tento den se nám moc líbil a spokojeni byli i ti, kterým se vysvědčení příliš nevydařilo.
Terezka Sýkorová IV. A

Pololetí jsme zakončili akcí v knihovně. Rozdali jsme si tam vysvědčení. Paní učitelka nás všechny pochválila. Poté nás paní knihovnice seznámila s celoroční soutěží Lovci perel. V knihovně si můžeme půjčovat knihy, které jsou označené jako perlorodky. Pokud po přečtení knihy správně vyplníme otázky na hrací kartě, získáme za každou knihu 1-2 perly. První za povinné otázky a druhou za nepovinné úkoly. Knihu bychom také měli stihnout přečíst a odevzdat zpátky do knihovny do měsíce. Na konci roku si každý odnese domů svoji šňůru perel. Kdo měl s sebou kartičku z knihovny, mohl hned začít hrát.
Týnka Šolcová, 4. A