Škola v přírodě - Železná Ruda

Od pondělí 12. května do pátku 16. května byli čtvrťáci 28. ZŠ na škole v přírodě v Železné Rudě v hotelu Grádl. Tam i zpátky jeli vlakem. Program měli pestrý. Hráli seznamovací hry, soutěže na zručnost a paměť, vydali se k jezeru Laka a běželi se orientační závod. Přesto, že často pršelo, byli hodně venku.
Maruška Kužvartová IV. A

Termín školy v přírodě byl pro nás čtvrťáky 12. -16. Května 2014. Kromě paní učitelky D. Trojovské a J. Divišové s námi jely studentky Bára a Radka. Stejně jako loni jsme se vydali vlakem na Šumavu, tentokrát do Železné Rudy. Od nádraží jsme museli vystoupat kopec k hotelu Grádl, kde jsme se ubytovali. Přivítal nás tam kocourek Matýsek.Po celou dobu jsme soutěžili ve skupinkách, hráli různé hry v lese, na hřišti i v klubovně. Stavěli jsme domečky, prolézali sítí nataženou mezi stromy, po hmatu hádali názvy předmětů zavěšených na laně. Šli jsme orientační závod, psali jsme básničky, předváděli scénky. Tradičně se hodnotil úklid v pokojích. Nechyběl ani celodenní asi 22 km dlouhý výlet k jezeru Laka. Jezero je ledovcového původu s plovoucími ostrůvky a je to nejmenší a nejvýše položené Šumavské jezero. Jeho plocha je2,78 ha, největší hloubka je až 3,90 m a nachází se v nadmořské výšce 1096 m n. m. .Také jsme se vydali do Železné Rudy na nákupy dárků a prohlídku Barokního kostela ve tvaru šesticípé hvězdy s dvojitou kopulí a šindelovou střechou. Počasí nám sice opět moc nepřálo, ale i tak jsme si všichni školu v přírodě užili a těšíme se na příští rok.
Týna Šolcová IV. A

V pondělí 12. 5. třídy 4. A společně se 4. B vyrazily vlakem do školy v přírodě. Děti byly ubytované na hotelu Grádl v Železné Rudě. Tam na ně čekaly hezké úkoly v lese. Také byl naplánován celodenní výlet na jezero Laka. Ke konci školy v přírodě si děti mohly koupit různé suvenýry v Železné Rudě. Na konci školy v přírodě se děti rozloučily s hotelem Grádl, a vyrazily zpět k domovům. Dětem se škola v přírodě velice líbila.

Míša Burkovská IV. B

V pondělí 12. 5. žáci 4. tříd odjeli vlakem do školy v přírodě na Šumavu do Železné Rudy do hotelu Grádl. Každé dopoledne se učili a odpoledne hráli různé hry. Dozvěděli se spoustu zajímavostí a rozlouskli složitý detektivní případ. Jako celodenní výlet byla naplánovaná 22 kilometrů dlouhá trasa, která vedla na jezero Laka. Vše se vydařilo.
                               Vojta Břečka IV. B

Mgr. Jiřina Divišová, Mgr. Daniela Trojovská