Žáci 4. B se na jeden den stali architekty

Dne 6. června 2014 měla třída 4. B program s názvem Staň se jeden den architektem. Měli jsem přemýšlet, jak asi bude vypadat naše navrhnuté město. Každý si vzal kostičku a položil ji na velký papír. Potom jsme říkali, jakou budovu tato kostička představuje, např. nemocnici nebo hasiče. Potom nám paní učitelka řekla, abychom si svoji stavbu postavili. Používali jsme různý materiál, např. papír, folie, izolepy. Hotové stavby jsme pak rozmístili na papír a vzniklo nám krásné město. Den se povedl.
                                                             Adéla Dostálová, 4. B
Dne 6. června 2014 jsme vyráběli město. Mohli jsme si město pojmenovat, ale nevěděli jsme, jaké jméno mu dát. Stavěli jsme z papíru a různého materiálu. Já jsem postavila restauraci, ostatní děti radnici, nákupní centrum, nemocnici, hotel, fotbalový stadión, atd. Moc se to všem podařilo.
                                                                                                                                                                                                                Lucie Kulová, 4. B
V pátek 6. 6. 2014 měla naše třída program Staň se jeden den architektem. Paní učitelka nám nejprve řekla něco o vzniku měst. Potom ve třídě položila na zem velký papír, na který jsme nakreslili náměstí, řeku a pět hlavních ulic. Dalším úkolem bylo vyrobit budovy z různých materiálů. Udělali jsme například pizzerii, skatepark, nemocnici, policii, fotbalový stadión a hotel. Hotové budovy jsme pak rozmístili na papír. Myslím, že se nám budovy a celé město povedlo.
                                                                                                                                                                                                                    Adam Stejskal, 4. B

Dne 6. června 2014 měla třída 4. B program Staň se na jeden den architektem. Navrhli jsme si silnici, řeku a potom jsme si rozmístili stavby, které jsme si sami vyrobili. Někdo pracoval sám a někdo ve dvojici. Stavby se vyráběly z papíru a různého dalšího materiálu. Po dokončení jsme stavby a různé stromy rozmístili na svoje místa, kam jsme je navrhli. Na závěr jsme naše město zhodnotili. Den se vydařil a všem se to líbilo.
                                                                                                                                                                                                                    Lukáš Páník, 4. B

zpracovala: Mgr. Jiřina Divišová