Den slabikáře v prvních třídách

Ve čtvrtek 3. 11. 2016 byla celá naše třída na hodině v 1. A, kterou učí naše bývalá paní učitelka. Podle vylosovaného obrázku a slabiky jsme se rozdělili do dvojic. Prvňáčci nám předvedli čtení slabik. Za odměnu dostali svůj první slabikář, ze kterého jsme jim četli. Moc se nám to všem líbilo a mrzelo nás, že hodina tak rychle utekla. Snad zase někdy příště. (Adam Kinkor, 4. A)

3. listopadu jsem měl možnost strávit hodinu v první třídě. Byl jsem s prvňáčky a svými spolužáky v žákovské knihovně. Žáci vybírali písmenka a na ně předříkávali říkanky. Nejvíce se mi líbila říkanka na písmenko T. Potom následovalo strašně těžké čtení slabik, alespoň pro prvňáčky. Pak jsem nějak zaspal a hle, už se rozdávaly nové slabikáře. Měli jsme za úkol školáčkům něco přečíst. Předčítání říkanek dětem bylo těžší, než čtení v našich čítankách. Hodina rychle utekla, a já jsem se tak dostal na jednu hodinu zpět do první třídy. (Maxián Korbel, 4. A)

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 dostali prvňáčci svůj slabikář a zamkli zlatým klíčem Živou abecedu. Nejdříve jsme si společně zazpívali písničku a pak prvňáčci odkryli písmenka, která už znají. Poté jsme hráli hru. Žáci ze 4. B dostali obrázky a prvňáčci slabiku, podle níž našli správný obrázek, a tak se čtvrťáky utvořili dvojice. Potom čtvrťáci psali prstem prvňáčkům písmena na záda. A teď přišla chvíle na slavnostní událost – prvňáci dostali slabikář a záložku. 4. B ukázala mladším spolužákům, jak se používají záložky a spolu si prohlédli nové slabikáře. Všichni určitě dostanou samé jedničky. (Tomáš Lindner, 4. B)

Dne 3. listopadu 2016 jsme se my, žáci ze 4. B, šli podívat na letošní prvňáčky. Ptali jsme se jich na to, jestli se jim ve škole líbí a jak si vedou. Hráli jsme hry a při nich jsme každý dostal svého prvňáčka. Všem to šlo moc dobře. Na závěr přišlo to, na co všichni čekali. Slabikáře. Každý z našich mladších kamarádů dostal svůj vlastní, a tak skončila hodina. (Gabriela Břečková, 4. B)

Mgr. Dana Havlová, Mgr. Petra Častorálová, Mgr. Štěpánka Tomanová