Exkurze do Pivovarského muzea

Do muzea jsme jeli trolejbusem a pak šli pěšky. Když jsme došli do muzea, tak nás rozdělili do skupin a rozdali nám úkoly. Potom jsme přišli do místnosti, kde byla velká studna se stříbrnými penízky. Po chvíli jsme se přemístili ven. Byly tam velké hradby, přes které jsme házeli míč a zjišťovali, jak jsou vysoké. Moc se mi to líbilo. Když nám program skončil, šli jsme na náměstí podívat se na katedrálu sv. Bartoloměje. Zpátky jsme šli Perlovou ulicí a asi ještě třemi ulicemi. Viděli jsme morový sloup. Potom jsme nasedli na trolejbus a jeli zpátky.
Zapsala: Kristýna

Do města jsme jeli trolejbusem. Návštěva muzea proběhla hladce. Viděli jsme podzemní chodby. Ze všeho nejvíce se mi líbila stopovačka. Procházka kole náměstí byla hezká. Viděli jsme morový sloup. Šli jsme okolo Smetanových sadů. Nazpět jsme jeli trolejbusem.
Zapsal: Jaroslav

Do města jsme jeli trolejbusem. Ve městě jsme navštívili Pivovarské muzeum. Viděli jsme tam studnu. Nám se líbilo stavění města Plzně z dřevěných kostek. Pak jsme se prošli kolem náměstí. Cestu jsme si zaznamenávali do mapy. Viděli jsme tam katedrálu sv. Bartoloměje. Zpátky jsme jeli trolejbusem.
Zapsala: Aneta

Jeli jsme trolejbusem do muzea. V muzeu jsme se rozdělili do skupin a potom nám rozdali úkoly. Šli jsme do starého domu, kde byla hluboká studna. Líbila se mi postava, která držela párek s pivem. Potom jsme šli na náměstí si sáhnout na andělíčka. U andělíčka jsme pod kamenem viděli železné ruce. Potom nám rozdali mapky, podle kterých jsme hledali různé plzeňské ulice. Viděli jsme hezky ozdobený císařský dům. Potom jsme šli na zastávku čekat na trolejbus.
Zapsal: Rudolf

Mgr. D. Havlová