Jak se staví Plzeň – aneb třeťáci na průzkumu města

V úterý jsme byli v Pivovarském muzeu. Dostali jsme středověká jména. Hráli jsme si na strážce pokladu. Hodně mne zaujala černá kuchyně. Vyzkoušeli jsme si stavět starou Plzeň. Nejvíc mě zaujalo, jak Honza R. přehodil plzeňské hradby. (Emma)

Včera jsme byli v Pivovarském muzeu. Vyzkoušeli jsme si postavit Plzeň v roce 1300. Viděli jsme různé památky a různé stroje na pivo. Nejvíc mne zaujalo měření plzeňských hradeb. (Jan R.)

V úterý  jsme byli v muzeu. Vyzkoušeli jsme si stavět Plzeň z dřevěných kostek. Viděli jsme různé nástroje. Při prohlídce jsme hledali písmena, která byla různě ukrytá. Překvapilo mě, že jsme měřili plzeňské hradby. Nejvíc mne zaujalo měření hradeb. (Kája)

V úterý jsme byli v pivovarském muzeu. Vyzkoušeli jsme si přehodit hradby a změřit je. Dozvěděli jsme se, jak se dostal velbloud do plzeňského erbu. Nejvíc mne zaujalo, že jsme si mohli změřit hradby. (Vojta)

V úterý jsme byli v Pivovarském muzeu. Vyzkoušeli jsme si stavět Plzeň. Viděli jsme i zkamenělé stromy, sochu Hurvínka a plzeňské hradby. Hráli jsme si na středověk. Nejvíc mě překvapilo, Honza přehodil hradby. Hradby Plzně měří přibližně 4 metry a 40 centimetrů. (Tomáš)

Včera jsme byli v Pivovarském muzeu. Vyzkoušeli jsme si měřit výšku plzeňských hradeb. Hráli jsme si na stavitele. Dozvěděla jsem se, jak se velbloud dostal do plzeňského znaku. Nejvíc se mi líbilo celé muzeum. (Stella)