Sázíme a píšeme - 3. C

Popis pracovního postupu – sázení

Zasadili jsme plod dubu a rostlinku javoru. Použili jsme rostlinky, hlínu, kelímek a vodu. Rostlinky jsme našli při cestě z plavání. Hlínu jsme nasypali do kelímku, vyhloubili dírky, zasadili jsme rostlinky a zalili jsme je. Rostlinky zatím rostou. Až ještě trochu povyrostou, chci je přesadit ven. (Honza R.)

Sázeli jsme dub a javor. Použili jsme k tomu rostliny, hlínu, kelímek a vodu. Nic z toho jsem si nepřipravil, a tak mi půjčili kamarádi. Udělali jsme to tak, že jsme si vzali kelímek a nasypali do něj hlínu. Do ní jsme vyhloubili díru, utěsnili malé rostliny a zalili je. Děláme to proto, aby byl čistý vzduch. Daří se jim moc dobře! (Martin S.)

Sázeli jsme semínko dubu a javor. Použili jsme k tomu hlínu a kelímek. Hlínu jsme nasypali do kelímku, do hlíny udělali díry, rostlinky jsme zasadili a pak zalili. Hlínu i kelímek jsme si přinesli z domova, já jsem na to zapomněla, ale půjčila mi kamarádka, takže bylo všechno v pořádku a sázela jsem jako ostatní. Mým rostlinám se zatím daří moc dobře, a už mám i další lístečky. Zasadili jsme je proto, abychom sledovali jejich růst. Až se nám rostliny nevejdou do kelímku, dáme je ven, zasadíme je a budeme doufat, že pěkně vyrostou. (Kája K.)

Mgr. Š. Tomanová